Küçükçekmece Psikolog

Okumakta olduğunuz yazı, Küçükçekmece’de Psikolog arayanlar için bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Bu yazıda “Küçükçekmece Psikolog” ,“Halkalı Psikolog” , İstanbul Psikolog” araması yapanlar için bilgiler vardır.

Küçükçekmece ’de Psikolog Arayanlar için Tavsiyeler

İyi bir Psikolog arıyorsanız şu konulara dikkat etmeniz gerekir :

  • Yardım alacağınız psikoloğun eğitim geçmişi, uzmanlık alanları ve donanımı yeterli olması yaşadığınız problemlerin kısa vadede ve bilimsel çözülmesine yardımcı olur. Küçükçekmece’de Psikolog arıyorsanız başvuracağınız uzmanın iyi bir psikolog olduğundan emin olmak için eğitim geçmişi benimsediği ve uyguladığı tedavi yöntemleri ile ilgili bilgi almalısınız.
  • Küçükçekmece’de ya da sizin ulaşabileceğiniz iyi bir psikolog zamanı iyi kullanır, sizi iyi dinler ve analiz eder. Yaşadığınız hastalığın ruhsal evreleri hakkında size bilgi verir. Baş edebilmenizi sağlayacak yöntemleri size sunar.
  • Psikologların yüksek lisanstaki uzmanlık alanları önemlidir. Bazı psikologlar daha çok yetişkin ağırlıklı danışan görürken bazı psikologlar aile ve çift danışmanlığı yapmaktadır. Psikologların uzmanlık alanları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Uzmanlığa ek olarak üniversite dışında aldığı eğitimler, katıldığı çalıştaylar ve kongreler , klinik deneyimleri psikoloğun yetkinliği ve sınırları hakkında bilgi sahibi olmamıza yardımcı olur. Psikoloğun web sitesi hakkında yapılan yorumlar ve yazdığı makaleler, akıldaki soru işaretlerini kaldırmanızda yardımcı olacaktır. İyi bir araştırma ile bu bilgilere ulaşmak mümkündür.

Eğer kendinizi uzun zamandır çaresiz ve üzüntülü hissediyorsanız, uğraşlarınıza rağmen sorunlarınız üzerinde bir gelişme olmuyorsa, yüksek endişeniz varsa, her an kötü bir şey olacakmış gibi hissediyorsanız,yaşam kaliteniz düşüş gösterdiyse, fiziksel bakımınızı ihmal ediyor ve bunun yanında sigara, alkol , madde gibi bağımlılıklarınız varsa, uyku sorunları yaşıyorsanız, iştahınız düşüş göstermişse ,travmatik deneyimlere sahipseniz ve bu deneyimlerin etkisinden kurtulamadıysanız, evlilikle ilgili probleminiz varsa, çocuğunuzda davranış bozukluğu görülüyorsa, gelecek adına umutsuzsanız ya da yaşam kalitenizi arttırmak ve hayattan doyum almak, kendinizi tanımak ve kendi becerilerinizi ve potansiyelinizin farkına varmak  istiyorsanız ruh sağlığı profesyoneline başvurmanızda fayda vardır.

Psikolog Samet ÇOBAN İstanbul halkalı ve Küçükçekmece’de danışanlarına hizmet vermektedir.

Uzman Klinik Psikolog Samet ÇOBAN

Diğer makale için buraya tıklayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir